Pro školy - oslovte školy, nabídněte svoje produkty a služby

CRAY-PAS® Jediný olejový pastel Made in Japan

CRAY-PAS® olejový pastel

Sakura® zklamaný, že tradiční pastelky špatně kryjí a barvy se obtížně míchají, začaly laboratoře experimentovat s různými formulemi s cílem vytvořit ideální kreslící materiál. V r. 1924 Sakura vynalezl vůbec první Olejový pastel a pojmenoval jej Cray-Pas®, kombinace dvou slov pastelka a pastel.

Olejový pastel Cray-Pas®, vyvinutý Sakurou v r. 1924, je vysoce kvalitní barpřiklady použitíevná tužka s pečlivě vyváženou rovnováhou mezi barvivem, olejem a voskem. Tento ideální kreslící materiál je extrémně snadno použitelný na papír, kámen, plátno, dřevo, kde lze užívat různé techniky jako kreslení, roztírání,  míchání, překrývání, proškrabování, pastózní techniku, gradaci, vodě-odpuzující a další.

Cray-Pas® je všestranný a slučitelný s dalšími prostředky. Smíšené výsledky bývají vysoce neobvyklé a jedinečné.

• Víte jaký je rozdíl mezi mastným (oil pastels) a olejovým (oil pastels) pastelem?

Desítky let zkušeností vyrábět a vyvíjet umělecké materiály udělaly z bruynzeel-sakura experta na rafinaci nejkvalitnějších pigmentů. To je výhoda oproti většině výrobců, kteří používají levné barvy a jen málo, a pokud vůbec, vlastní znalosti pigmentů. Tyto znalosti se projevují v celém sortimentu fi Sakura®, který je pak jedinečný, a to jak výsledkem, používáním, možnostmi využití tak i životností samotného výrobku.

CRAY-PAS Junior Artist

CRAY-PAS Expressionist

Vysoce kvalitní barevná tužka Ø10 x 71 mm., vyvinutá Sakurou v r. 1924, s ideální rovnováhou mezi velmi jemnou kvalitou barev 10-15%. olejem a voskem. Postup výroby je zde přesně naměřen. Stylizováno zejména pro jemné kresby. Notabene stálobarevný je optimální a vyvážená barevná paleta.

Tento ideální kreslící materiál je extrémně snadno použitelný na papír, kámen, plátno, dřevo, kde lze užívat různé techniky jako kreslení, roztírání i přes šablony, stupňování-gradace, míchání, tečkování, překrývání i následné proškrabování, pastózní technika, vodu-odpuzující efekt a další, tak aby jste měnily využití a použití olejových pastelů.

Olejové pastely Cray-Pas® Expressionist™ Ø10 mm x 71 mm pro děti,  nadšence i profesionály. Vynikající prostředek k učení různých technik a postupů.

Práce s olejovými pastely Cray-Pas je velmi kreativní, zábavná, bezpečná, vzrušující a velmi snadná.
Ne jako olejové barvy nebo křídy, olejový pastel Cray-Pas® je suchý při doteku a nepráší. Není zde žádná příprava, míchání nebo třídění požadovaného. Když nálada udeří tak hned můžete kreslit. Kresba s Cray-Pas® se nemusí se fixovat.
Obecně platí, že olejové pastely mají dvě formy, měkký a tvrdý. Jestli je olejový pastel příliš měkký pak se lepí na prsty a je obtížný k používání. Měkké druhy olejových pastelů se hodí pro pastózní techniku malby, ale nejsou vhodné na delikátní efekty jako míchání a překrývání. Často měkké olejové pastely "olej" maže skrz papír a za vyšší teploty se roztečou. Tvrdé olejové pastely zase jdou obtížně roztírat, míchat apod. Ať tak nebo onak, olejový pastel Cray-Pas® má perfektní míru tvrdosti. Tak má pravou rovnováhu a strukturu, a nesdílí jakékoliv nedostatky z měkkých či tvrdých olejových pastelů.
Olejové pastely Sakura jsou považovány za jeden z nejvíce inovačních kreslících a uměleckých materiálů od výrobců z celého světa.

CRAY-PAS expessionist™

Web : http://psacipotreby.net/508-kategorie-3
Email : logo23@seznam.cz
Datum vložení : 01.02 02:03 - 2020

Horská Chata Na sluníčku - adaptační a lyžařské kurzy - rezervace!

Horská Chata Na sluníčku, Mariánská u Jáchymova 8, 362 51 Jáchymov